Діти - це продовження нас самих

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ДІТЕЙ 

 Погодьтесь, діти - це квіти життя. Немає нічого краще, дорожче та бажаніше в цілому світі, а ніж діти. Лише діти приносять в наше життя, щастя, радість та гармонію. Тільки діти вчать нас життєвої мудрості, дарують нам сенс у житті, живлять нас силою та енергією. Діти ніколи не припиняють бути цікавими, навіть коли виростають. Пам'ятайте, що найкращі діти бувають лише у найкращих батьків. Ми сподіваємося, що прочитавши 100 цікавих фактів про дітей, ви зможете краще їх розуміти. 

#1: Термін «дитина» походить від латинського «infans», що означає «не в змозі говорити», і зазвичай відноситься до дітей віком від 1 до 12 місяців. «Новонароджений» - це немовля в перші 28 днів життя. 

#2: В Індії прославилися наймолодші батьки, у дітей 8 і 9 років з'явилася крихта, коли вони самі були такими юними та маленькими для створення сім'ї. Відзначимо, що середній вік жінок, які народжують на Індійському півострові - 13 років. 

#3: Діти Німеччині вважаються максимально проінформованими в технічній області. За статистикою малюк, якому 8 років, вже змінив декілька гаджетів та повністю володіє навичками на комп'ютері.

 #4: У Кореї ті 9 місяців, що дитина перебуває в утробі матері, заносять у вік. Тому корейським дітям за документами завжди на рік більше, ніж їх ровесникам з інших країн, хоча чисто фізично ніякої різниці у віці немає. 

#5: Вираз «хлопчик для биття» пішло з Англії. В 15-18 ст. тут виховували наслідних принців і карали за провини не їх самих (бити королівських осіб суворо заборонялося), а спеціальних хлопчиків, які виховувалися разом з ними. Як показувала практика, таке покарання було дуже ефективним, оскільки принцу зазвичай не дозволялося грати ні з ким іншим, крім хлопчика для биття, у дітей встановлювався тісний емоційний зв'язок. 

#6: Згідно з даними Укрдержреєстру, в Україні за кількістю новонароджених лідирує Донецька область. Там за 2013 рік народилися 38 389 дітей, за нею йде Дніпропетровська область з 32 818, третє місце в п'ятірці лідерів займає Київ - 30 477 дітей, далі йдуть Львівська область - 26 926 і Одеська з показником 26 413 дітей. 

#7: У 17 столітті Людовик XIV вирішив подбати про виховання свого сина та видав указ підготувати навчальну бібліотеку римської та грецької класики, очищеної від непристойностей і адаптованої до дитячого сприйняття. Книг було так багато, що робота була завершена через 28 років, коли у його сина вже були свої діти.

 #8: У пластмасу, з якої виготовляються деталі конструктора «Лего», додається спеціальна речовину, яка добре висвічується на рентгенівських знімках. Це робиться спеціально на випадок, якщо дитина проковтне деталь.

 #9: 15 квітня 1987 року в Америці офіційно зникло сім мільйонів дітей. Це було пов'язане з вимогою ідентифікувати дітей, завдяки яким громадяни отримували право платити менше податків. До цього можна було вписувати у графу «утриманці» будь-яку кількість дітей, а податкові органи вірили на слово. 

#10: У США в останні роки стало дуже популярним давати дітям імена на честь відомих брендів. Так, дівчаток часто називають «Шанель» та «Армані», а хлопчиків - «Найк» та «Лексус».

 #11: Якщо у матері I група крові, у батька II, а дитина несподівано народжується з III, це зовсім не означає, що вона від іншого батька. Група крові дитини або збігається з групою когось з батьків, або дорівнює сумі їх груп крові. 

#12: У Китаї, через перенаселеність країни, сім'ям заборонено мати більше однієї дитини. Тому багато китайських пар, керуючись принципом «якщо вже дитина, то хлопчик», переривали вагітність, якщо УЗД показувало дівчинку. В результаті зараз в Китаї катастрофічна нестача жінок - їх на 20 мільйонів менше, ніж чоловіків. 

#13: Якщо у всьому світі відзначають День захисту дітей, то на Сейшелах відзначається цілий Місяць захисту дітей. 

#14: Найбільше в світі дітей у марокканського султана Ісмаїла. Він, як справжній батько, виховує 548 синів та 340 дочок. В його численному гаремі, в середньому, кожні 20 днів народжувалася дитина. 

#15: Новонароджена дитина може бачити зелений і червоний кольори, але не бачить синього. 

#16: Статистика підрахувала, що маленькі діти у віці 3-4 років щодня вимовляють 12000 слів та задають близько 900 питань.

 #17: У поліцейських дільницях штату Маямі з'явилися так звані «ведмежі патрулі». Іграшкові ведмеді супроводжують поліцейських при патрулюванні та досить часто вступають у дію. Якщо діти плачуть, їх заспокоюють з допомогою цих іграшок.

 #18: В Австралії, дітей зачатих у пробірці, народжується більше, ніж у будь-якій іншій країні світу. 

#19: Захоплення руки у одноденного немовляти набагато сильніше, ніж у місячного. 

#20: 80% жінок у Данії народжують вдома, бо хочуть мати здорових дітей. 

#21: 15% чоловіків, які проходять тест на батьківство, не є батьками своїх дітей. 

#22: Італійські вчені вважають, що найкращий час для зачаття хлопчика в Європі - осінь. Вони пояснюють це тим, що температура повітря та сонце в цей час допомагають сперматозоїдам досягти оптимальної концентрації. 

#23: Малюки-блондини більш чутливі до змін погоди, ніж брюнети. Те ж саме стосується близнюків та недоношених дітей. Особливо гостро малюки реагують на зміни погоди після хвороби, щеплень і стресу, а також в моменти становлення імунітету: до 6 місяців та від 1 року до 2. 

#24: На думку японських вчених, чим більше майбутні батьки курять, тим вище шанс народити дівчинку. Правда, щоб досягти результату, треба викурювати не менше 20 сигарет в день. 

#25: В Японії на стоянках для автомобілів, які знаходяться поряд зі школами, можна побачити дві таблички.  На одній зображені кілька акуратно стоячих велосипедів та напис: «Так ставлять велосипеди гарні діти». На іншій табличці можна побачити пару недбало кинутих та інший напис: «Так хороші діти велосипеди не ставлять». 

#26: Приблизно один із двох тисяч немовлят має при народженні один прорізавшийся зуб. В основному діти народжуються без зубів, щоб знизити ймовірність появи болю при вигодовуванні та допомогти матері-годувальниці. Що дивно, так це те, що значне число світових лідерів, включаючи декількох імператорів та диктаторів, народжувалися з таким прорізаним зубом. Серед них були Юлій Цезар, Ганнібал, Шарлемань, Наполеон, Муссоліні, та Гітлер. Про Путіна інформація невідома. 

#27: На думку багатьох педіатрів, діти, які вигодовувалися грудним молоком, на відміну від дітей, що харчувалися штучним, з більшою готовністю приймають різноманітну їжу після того, як їх відняли від грудей. Відбувається це тому, що в грудного молока буває різний смак, а у штучного він завжди один і той же.

 #28: Підприємець і меценат Сава Мамонтов назвав своїх п'ятьох дітей так, щоб їх ініціали складали ім'я батька: Сергій, Андрій, Всеволод, Віра і Олександра.

#29: Середній європеєць стає батьком в 29 років. В Україні татами і мамами стають, в середньому, в 20 років. 

#30: Найбільше близнюків у світі народжується в Нігерії: один випадок на кожні 11 пологів. Рідше всього близнюки з'являються в Японії: один випадок на 250 пологів. 

#31: Англійські лікарі стежили за зростанням 6574 семирічних дітей, які народилися в один тиждень. Приблизно в однієї дитини з кожних 20 - батьки розлучилися. Виявилося, що діти, з сімей що розпалися, відстають у рості. 

#32: «Родинне тепло» цілком може бути виражено цифрами. Сім'я з двох дорослих та двох дітей виробляє за рік 1300 кВт/год теплової енергії. 

#33: З усіх знайдених археологами дитячих іграшок найстарішій - 3 000 років. Вона знайдена на території Давньої Персії і зараз зберігається в Луврі. 

#34: За європейським стандартом, голова м'якого ведмедя, при спробі її відірвати, повинна витримувати зусилля дитячих рученят не менше 10 кг. 

#35: Англійський король Генріх VI був першою дитиною, яка офіційно дозволила себе шльопати і вибрав для цієї мети няню. Він вступив на трон 1 вересня 1422 року у віці дев'яти місяців. Його першим королівським указом був декрет (засвідчений відбитком великого пальця) про призначення «пані Аліси Батлер нашою нянею для того, щоб вона доглядала за нашою особливістю та розумно карала нас час від часу». 

#36: Багато батьків буквально схиблені на безпеці своїх дітей. Румуни - не виняток. У цій країні було створено дитячий садок, де за дітьми наглядають не тільки вихователі, а й охоронці. У кожної дитини є мобільник для екстрених викликів батьків. 

#37: Кілька років тому, департамент освіти Уельсу звільнив одну з учителів молодших класів. Під час уроку вона сказала шестирічним учням про те, що Санта-Клауса не існує. Розчаровані діти прийшли додому в сльозах, це послужило приводом для скарг батьків на педагога, який так грубо обійшовся з дітьми.

 #38: Англійські вчені стверджують, що діти, які постійно мають справу з комп'ютером, набагато швидше навчаються математики та в 5 разів швидше вчаться читати і писати. 

#39: «Діти індиго» можуть займатися одночасно п'ятьма справами, щоб були зайняті ноги, руки і голова. Наприклад, хлопчик Даня 5 років говорить одночасно на чотирьох мовах. Його активність зводить з розуму бабусю і вчителі з дошкільної освіти. Чотирирічна дівчинка Лана відмовляється спати, так як вважає, що може пропустити все найцікавіше в цьому житті. Діти Ингдиго були завжди, у всі часи, у всіх цивілізаціях. Такі діти вважалися геніями або божевільними. Моцарт, Леонардо да Вінчі, Ломоносов - типові індиго. 

#40: Ганеш Ситам-палама вважається одним з найрозумніших дітей у світі. Семирічний хлопчик став наймолодшим на планеті студентом університету. Ганеш миттєво схоплює покладений курс знань, навіть якщо відвідує лекції всього раз в тиждень. З такими темпами він повинен вже до тринадцяти років отримати ступінь бакалавра.

 #41: В Японії, по відношенню до дітей, слово «поганий» і «негарний» не вживається взагалі.

 #42: Від народження, очі мають один і той же розмір, чого не можна сказати про інші органи, які ростуть разом з дитиною.

 #43: Рудих нянь уникали, так як до 19-го століття вважалося, що діти вбирають у себе особливості людини, яка доглядає за ними. Батьки хотіли уникнути легендарного вдачі рудоволосих.

 #44: Відрізані кінчики пальців у дітей можуть регенерувати самі собою, якщо лінія відрізу проходить не далі початку нігтя. У медичній практиці неодноразово описані такі випадки, коли кістки, плоть і ніготь відростає заново, хоча візерунок відбитка пальця не відновлюється. Точний механізм цього процесу невідомий, проте експерименти з мишами виявили, що в процесі регенерації беруть участь стовбурові клітини, відповідальні за безперервний ріст кігтів.

 #45: Співробітники компанії Marvel отримали лист з проханням про допомогу від матері 4-річного хлопчика Ентоні Сміта. Дитина майже повністю втратила слух та йому потрібно було носити слуховий апарат. Однак він відмовився це робити, так як супергерої не користуються подібними пристроями. У Marvel відразу згадали про один з коміксів про Соколині очі, коли він був змушений одягти слуховий апарат через поранення. Художники намалювали спецвипуск, об'єднавши Соколиного очі з новим героєм The Ear Blue, створеним за образом Ентоні, який виголошував: «Завдяки моєму апарату я можу чути заклики про допомогу від усіх хто в біді!». Отримавши в подарунок від Marvel ці малюнки, хлопчик із задоволенням став надягати пристрій.

 #46: Немовлята кричать з інтонацією, характерною для мови його матері, яку вони чують ще в утробі. Такі висновки були зроблені німецькими вченими на підставі аналізу плачу 60 немовлят, половина з яких була народжена в німецькомовних сім'ях, а інша - у франкомовних. З'ясувалося, що діти француженок при кожному крику підвищують голос, а діти німкень - знижують, і саме такі інтонаційні перепади характерні для відповідних мов. Швидше за все, голос новонароджених підлаштовується під потрібний акцент для встановлення більш тісного зв'язку з матір'ю. 

#47: Особлива реакція жінок на дитячий плач закладена на рівні неусвідомленої «програми» мозку. У дослідженні італійських вчених чоловікам та жінкам пропонувалося прослухати 15-хвилинні відрізки з білим шумом, у яких були вкраплення тиші і плачу голодної дитини. Магнітно-резонансне сканування виявило, що у чоловіків під час плачу не спостерігалося зміни патернів мозкової активності, в той час як хвильова активність мозку жінок одразу змінювалася. Причому, це не залежало від того, чи є у жінки діти, чи ще немає.

 #48: Сьогодні загальноприйнятими кольорами одягу для дівчаток і хлопчиків є рожевий та синій відповідно. Однак такий поділ сформувався в США і країнах Європи тільки в 1940-і роки. До цього часу рекомендації батькам щодо вибору кольору одягу рідко ґрунтувалися на статі дитини: одні джерела радили вибирати за кольором волосся, інші - за кольором очей. А у випадку зі статтю дитини рекомендації бували прямо протилежні сучасним стандартам. Наприклад, у дитячому випуску журналу Earnshow's від 1918 року говорилося: «За загальним правилом, рожевий потрібно вибирати для хлопчиків, а синій для дівчаток, так як рожевий колір більш сильний і твердий, а синій - більш витончений». 

#49: У 2011 році на свій 9-й день народження дівчинка з Сіетла Рейчел Бэквис попросила своїх родичів і друзів замість подарунків перерахувати гроші на благодійну сторінку. Таким чином вона хотіла назбирати 300 $ та віддати у фонд, що займається будівництвом колодязів для жителів Африки. Рейчел зібрала 220 $, а через півтора місяці потрапила в аварію і померла. Її смерть привернула увагу громадськості, і на її сторінку стали приходити нові і нові пожертви. Всього було зібрано більше мільйона доларів, яких має вистачити для забезпечення чистою водою 60 тисяч нужденних.

 #50: Індонезійський народ тораджи відомий особливим ставленням до смерті, яку родичі померлого пишно святкують з запрошенням сотень гостей. Якщо у тораджей помирає маленька дитина, у якої ще не ріжуться зуби, її ховають в дуплі, зробленому в великому дереві. Вважається, що дерево заліковує рану та вбирає в себе тіло і душу дитини. 

Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати